Szwajcaria

Wspaniały kraj – naprawdę można się zauroczyć. Choć nie byliśmy w żadnym dużym mieście, to piękno szwajcarskiej przyrody zachwyca. Masa najróżniejszych wędrówek, ferrat, ścian, jezior, widoków i wody wszędzie płynącej. Kolej na wysokości ponad 3000 m n.p.m., a wyżej już tylko lodowiec. Dużo kempingów, ale zawsze można coś pokombinować i stanąć niezauważalnym. Wysokie ceny powodują, że warto zastanowić się nad zabraniem prowiantu z Polski. Winieta na autostrady to kolejny wydatek. Pomyślcie zatem o kasie, którą musicie zabrać.

 

Pogoda – jak to w górach – nieprzewidywalna, ale pamiętajcie, że po burzy zawsze wychodzi słońce! Dajcie się ponieść fantazji i oczarować widokami Alp, wjeżdżając kolejką, zamiast wdrapywać się na górę przez pół dnia. Naprawdę lubimy chodzić, ale czasem można odpuścić, jeśli są inne możliwości. Piękne miejsca na spędzenie nocy pod namiotem w górach i zejście o świcie.

 

Ciepłe sportowe ubrania, codzienna herbata z imbirem wpływają na optymistyczne myślenie.

miejscówki na trasie: szybki parking w Niemczech, Murren, Schilthorn, Gimmelwald, Jungfraujoch, Rostock ferrata, Grindelwald, Bachalpsee, Faulhorn, Triftbrucke, Riva del Garda ferrata. 

zdjęcia z podróży

Trasa

Nie możemy się doczekać waszych pomysłów na podróż

Skontaktuj się z nami i zaplanuj tripa marzeń!